Херта Берлин постигна втора поредна победа от началото на сезона в Бундеслигата и запази стопроцентовия си актив, след като се наложи с 2:0 над Шалке като гост.

Ключовият момент в срещата дойде само четвърт час след началото и. В 14-ата минута Шалке получи правото да изпълни дузпа, но Даниел Калиджури пропусна. Само няколко секунди по-късно Херта реализира и гол чрез Онжей Дуда, с който поведе в резултата.

Второто попадение в мача падна в шестата минута на добавеното време, когато отново Дуда бе точен, този път от фаул, за да оформи крайното 2:0 в полза на столичани. Секунди по-рано пък домакините останаха с човек по-малко, тъй като Йевхен Коноплянка получи директен червен картон за спиране на голова възможност.

Загубата остави вицешампиона на Германия на дъното в класирането като един от четирите тима, които все още нямат актив до момента.